Ćelija u ljudskom tijelu je podložna promjenama i odumiranju. Obratite pažnju na proizvode koji sadrže ove otrove koji aktivno učestvuju u ubijanju ćelija. Pokušajte da se informišete i otkrijete ih sami.
U SAD ima nekoliko većih regulatornih tijela i organizacija za „prevenciju raka”, koje ne samo da već 70 godina skrivaju prirodne načine liječenja raka nego (u periodu nakon Drugog svjetskog rata) odobravaju, podržavaju, prihvataju i profitiraju od pravih uzroka raka u hrani, piću i kozmetičkim proizvodima. Ovo je spisak 10 najstrašnijih…
1. Natrijev benzoat
Ovaj tihi ubica „leti ispod radara” većine ljudi, a ima ga gotovo u svemu što je pakovano u staklenke i bočice, kao što su preljevi za salatu, ukiseljeno povrće, majoneza, gotovo svi gazirani i voćni napici, pa čak i hrana označena kao „potpuno prirodna”.
2. Ulje od kanole
Ovaj umjetni GMO proizvod iz Kanade je izuzetno popularan, a ima ga u preko 30% svih proizvoda. Kanolino ulje guši mitohondrijske ćelije. To je zapravo ulje od uljane repice, i može uzrokovati emfizem i teškoće sa disanjem, te na kraju vodi pojavi raka.
3. Mononatrijev glutamat (MSG)
FDA dopušta dvadesetak „kvazi“ naziva, uključujući sljedeće: autolizirani ekstrakt kvasca, slobodni glutamat, glutamička kiselina, sojin lecitin, kalcijev kazeinat, hidrolizovani kukuruz, hidrolizovani sojin protein i maltodekstrin. Samo zato što na nekom proizvodu piše „Bez MSG-a”, ne znači da ga u njemu zaista nema!
4. Natrijevi nitrati (nitrosamini)
Stavljaju se u gnojiva i eksplozive, i u industriji hemijskog čišćenja. Ovi sastojci sprečavaju molekule hemoglobina u vašoj krvi da prenose kiseonik do vaših fizičkih tkiva. Smatraju se „super soli“ (poput MSG-a), a dodaju se proizvodima poput hot doga, hladnih odrezaka i šunke radi dužeg vijeka trajanja, izraženije boje i snažnije arome. Problemi se pogoršavaju kada se takva hrana zagrijava u mikrovalnoj.
5. Margarin
Tijelo ne može unijeti transmasne kiseline u membrane, zbog čega nastaju deformisane ćelijske strukture. Djelomično hidrogenizovane biljne masti i biljne masnoće za obradu tijesta ubrzavaju starenje i degenerativne promjene u tkivima.
6. Sredstvo protiv stvaranja pjene (dimetilpolisilok-san)
Industrijska hemikalija koja se koristi kod ljepila i gumenih dihtunga. Ovaj sastojak uglavnom se dodaje pilećim medaljonima i jajima iz trgovina brze hrane. Pripazite i na TBHQ, derivat petroleja, koji se koristi kao stabilizator u parfemima, grožđicama, lakovima i hemikalijama iz naftnih polja, a povezan je sa tumorom želuca i oštećenjima DNK.
7. Sredstva protiv stvrdnjavanja
Hemikalije koje upijaju vlagu i sprečavaju druge tvari da se sljepljuju. Dodaju se u so i prehrambene proizvode u prahu. Često se sastoje od spojeva fosfata, karbonata, silikata i oksida koji sadrže aluminijum. Pripazite na natrijev alumino-silikat, alumino-kalcijev silikat i aluminijev silikat. Aluminijum se povezuje sa pojavom Alzheimerove bolesti, a koristi se i kod injekcija protiv gripe i cjepiva.
8. Vještačke boje
Sintetičke petrohemikalije napravljene od petroleja, antifriza i amonijaka. Plava boja br. 1 uzrokuje bubrežne tumore kod miševa. Crvena boja br. 2 i plava boja br. 2 uzrokuju tumor mozga i mjehura kod štakora. Crvena boja br. 3 uzrokuje rak štitne kod životinja, te je zabranjena u kozmetičkim proizvodima, ali je još uvijek dozvoljeno stavljanje iste u hranu. Crvena boja br. 40 oslabljuje imuni sistem. Zelena boja br. 3 uzrokuje tumore mjehura i testisa. Žuta boja br. 5 i 6 uzrokuje tumor nadbubrežnih žlijezda u životinja.
9. Emulgatori
Karagen, polisorbat 80 i bromirana biljna masnoća (BBM). To su sredstva za stabilizaciju, poliranje i zgušnjavanje. Obično ih ima u čokoladnom mlijeku, svježem siru, sladoledu, kašicama za bebe i želeu. BBM godinama ostaje u tijelu. Polisorbata 80 takođe ima u većini cjepiva.
10. Umjetni zaslađivači
Susrećemo ih pod nazivima Aspartame, Acesulfame K, Sucralose, Sorbitol, Truvia i, naravno, Saccharin. S obzirom da imaju sladak okus, ovi hemijski zaslađivači varaju tijelo, i navode ga da ih uzima i zadržava u organizmu duže vremena. U tjelesnoj masnoći oni će se užegnuti. Lažni šećeri su „trojanski konji” industrije prehrambenih aditiva, koji guše ćelije i izazivaju mutacije. Sorbitola ima i u mnogim cjepivima.
Stara izreka je istinita: “što jedeš – to jesi”
Izreka “što jedeš- to jesi” je vrlo istinita. Ali, isto tako je istina da je vrlo teško živjeti od niskokalorične i pretežno slabe ishrane. Ishrana može biti vrlo pozitivan i ugodan eksperiment, ukoliko joj se pristupa fleksibilno i konstruktivno. Brojati kalorije i opsesija svakodnevnog vaganja je sve, samo ne pozitivan način življenja.
Svi imate izbor, pa neka to bude kontrolisana i uravnotežena ishrana. Uživajte u jelu. Ovaj tekst je vodič koji vas savjetuje kako jesti i šta je zdravo jesti, bez obzira na nivo utreniranosti pojedine osobe. Čim se spomene ishrana, često je prva asocijacija da ne treba jesti čokoladu, čips, hamburgere, gazirana pića, sladolede, kolače, slane grickalice, već što više povrća, voća i žitarica.
Problem današnje ishrane su gotova, pržena jela. Često je, kada smo u gužvi, lakše pojesti čokoladu nego salatu. Hrana koju pojedemo je pokretačko gorivo našem organizmu. Optimalno gorivo znači optimalnu iskoristivost. Biti konstruktivan u ishrani znači planirati obroke, čime se štedi vrijeme, a vrlo često i novac. Ujedno, u užurbanom radnom danu, planiranje obroka omogućava vam da izbjegnete unos hrane velike kalorične, a male prehrambene vrijednosti.
Hranite svoje tijelo onim što mu zaista treba. Uzvratiće vam zdravljem, pa u svojoj ishrani radije koristite druge namirnice poput https://fitnessctt.com/cudotvorne-namirnice/